Maďarským nízkonákladovým aerolinkám Wizz Air ve třetím fiskálním čtvrtletí klesl čistý zisk o 20,9 procent na 15,6 milionu eur (421,6 milionu korun). Důvodem byl zejména růst nákladů na zaměstnance. Podnik teď zaměstnává více lidí, zvýšil mzdy pilotům a vyšší byl i růst nákladů na pronájem letadel.

Čistý zisk bez započtení kurzových výkyvů a jednorázových položek ale o 377 procent vzrostl a dosáhl 17,2 milionu eur (464,8 milionu korun). Vyšší byly i tržby a počet přepravených cestujících. Firma díky tomu zvýšila výhled na celý fiskální rok, jenž končí v březnu.

Počet přepravených cestujících stoupl o 23 procent na 4,7 milionu. Tržby se za tři měsíce do konce prosince zvýšily o 17,3 procenta na 310,5 milionu eur, z toho tržby z prodeje letenek vzrostly o 12 procent na 187 milionů eur.

Aerolinky současně zlepšily výhled čistého zisku bez zahrnutí jednorázových položek na 200 až 210 milionů eur z dosavadních 190 až 200 milionů eur.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru