Šanghajská společnost CEFC v čele s Jaroslavem Tvrdíkem úspěšně pokračuje v tuzemsku s náborem nových lidí do svých řad. Tentokrát se velkému čínskému investorovi podařilo získat bývalou ředitelku České pošty Marcelu Hrdou. Ve společnosti, která jen v září minulého roku utratila v Česku deset miliard korun, se ujme v únoru křesla výkonné viceprezidentky.

"Působení na jedné z vedoucích pozic ve společnosti CEFC je pro mě velká výzva, na kterou se velice těším. Mým cílem je maximálně přispět k úspěšnému působení jak samotné společnosti, tak i jednotlivých investic. A to nejenom v České republice, ale i v dalších regionech Evropy," uvedla v tiskové zprávě společnosti Marcela Hrdá.

Hrdá má přitom zkušenosti z pozice generální ředitelky Skupiny Barrandov, kde skončila tento pátek, nebo již zmíněné České pošty. Dříve působila také ve vedení ČSA a pražského letiště. Hlavním "headhunterem" čínské firmy je Jaroslav Tvrdík, který CEFC v tuzemsku zastupuje. Jaroslav Tvrdík působil v minulosti mimo jiné na pozici ředitele ČSA, kde se potkal s Hrdou, která zde tehdy vykonávala funkci viceprezidentky pro marketing a prodej.

Získat se Tvrdíkovi podařilo již v minulém roce například dlouholetého prezidentského protokoláře Miroslava Sklenáře. Z Úřadu vlády pak zamíříla do ulice Na Příkopě schopná organizátorka Iveta Pýchová, vedoucí sekretariátu státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy. Pýchová je už od prosince v nové roli ředitelky kabinetu společnosti CEFC Investment (Europe) Company.

Investoři ze Šanghaje loni v září na doporučení Jaroslava Tvrdíka utratili v Česku zhruba deset miliard korun. Koupili podíly v leteckém dopravci Travel Service, Pivovarech Lobkowicz, ve finanční skupině J&T Finance, v pražském fotbalovém klubu Slavia nebo ve skupinách Médea Group a Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa, kam patří televize Barrandov nebo časopisy Týden či Instinkt.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Číňany zatím v Česku nejvíc láká historická krása Prahy a čisté životní prostředí. Do hlavního města proto míří po desetitisících turisté: loni začala fungovat letecká linka Hainan Airlines z Pekingu a letos na jaře se přidá společnost China Eastern se spojením s ekonomickým centrem Číny Šanghají.

Premiér Bohuslav Sobotka sní o tom, že Praha se díky tomu stane vstupní branou pro Číňany do celé střední a východní Evropy. Zároveň při své listopadové návštěvě Číny obešel šéfy pěti velkých čínských bank a nabízel jim Prahu jako město, kde by si měli vytvořit finanční centrum pro zmíněný region.

Pobočku už minulý rok v Praze otevřela Bank of China a uvažuje o tom také Industrial and Commercial Bank of China.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist