Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) svolává ke kontrole téměř 30 tisíc sedanů své luxusní divize Maserati. Důvodem je nechtěné zrychlování vozů. Podobný problém měla v minulosti se svými vozy japonská automobilka Toyota Motor, uvádí CNN.

Podlahové rohože některých sedanů Maserati Ghibli a Quattroporte se mohou přichytit k plynovému pedálu a způsobí, že vůz zrychluje, i když řidič zvedl nohu z plynového pedálu.

Vozy Maserati jsou však na rozdíl od vozů Toyoty vybavené bezpečnostním systémem přednostního brzdění brike override. Tento systém v kritické situaci, pokud jsou oba pedály sešlápnuté současně, upřednostní brzdění před zrychlením. Je tak snazší dostat vůz zpět pod kontrolu.

Závada se týká sedanů z modelových let 2014 až 2016. Maserati bude informovat majitele, aby se dostavili k výměně podlážky na straně řidiče a krytu pedálu plynu zdarma.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist