Manažery mezinárodního letiště v indickém městě Cochin už nebavilo platit tučné účty za elektřinu, a tak se rozhodli získávat energii z vlastních zdrojů. Před třemi lety začali umisťovat sluneční panely na střechy terminálů a hangárů.

Pilotní projekt se osvědčil, a tak loni postavili na nevyužité ploše letiště obří solární elektrárnu. Nyní se jim podařilo dosáhnout stavu, kdy za elektřinu neplatí už vůbec nic.

Další letiště na sluneční pohon nedávno vyrostlo také v Jihoafrické republice a o podobném projektu uvažuje i Libérie.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se