Když se Miroslav Řihák před pěti lety vrátil do vedení firmy Anect, měl jediný cíl: dostat společnost po časech krize znovu do kondice jako v dobách, kdy byla na špici české ICT scény. Do černých čísel ji přivedl hned v dalším účetním období. Zisky v desítkách milionů korun, na které byli v brněnském dodavateli technologií dříve zvyklí, už ale nepřicházely. 

Zlom nastal vloni, kdy obrat celé skupiny vyrostl o 15 procent na 630 milionů korun a provozní zisk dosáhl 70 milionů korun – tedy meziročně dokonce pětkrát více. "Od roku 2011 jsme se začali soustředit na IT bezpečnost, telekonferenční technologie, cloudová řešení a datová centra. Loňský rok nám ukázal, že to byl dobrý krok, protože jsme nejvíce rostli právě v těchto oblastech," popisuje staronový šéf Anectu. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se