Jiří Šimáně v pondělí odstoupil z pozice předsedy představenstva fotbalové Slavie. Své rozhodnutí zdůvodnil špatnou komunikací a neshodami ve vedení klubu, který vlastní společně s čínskou společností CEFC.

"Za situace, kdy nesu největší odpovědnost za klub a moje pozice není plně respektována, jsem se nemohl rozhodnout jinak. Také rozdílné názory na řízení a úlohu klubového managementu sehrály v mém rozhodnutí zásadní roli," uvedl v prohlášení zveřejněném na oficiálních stránkách klubu. 

"Mému rozhodnutí předcházela několikaměsíční snaha o nastavení standardního řízení klubu, do kterého kromě jiného patří i věcná, srozumitelná a klub nezatěžující komunikace," prohlásil Šimáně. 

Šlo o spory s Tvrdíkem?

Slavia, která se několik let trápila na chvostu ligové tabulky a měla vážné finanční problémy, byla z trablů vyvedena právě Šimáněm, který klub v létě koupil od Aleše Řebíčka a současně sehnal silného partnera, čínskou společnost CEFC. Ta disponuje většinovým, šedesátiprocentním podílem.

Právě neshody s "čínskou" stranou, kterou reprezentuje v klubu Jaroslav Tvrdík, přitom podle všeho stojí za odchodem Šimáněho z aktuálně pátého klubu tabulky.

"Vím, že kompromis je v případě více než jednoho akcionáře v mnoha případech nutný, nikdy by se však z mého pohledu nemělo jednat o rezignaci na principy jednání a řízení, kterým věříte, jsou úspěšné a společnost je od vás ve vaší pozici nejen očekává, ale i vyžaduje," uvedl spolumajitel aerolinek Travel Service a velký fanoušek klubu.

"Nenaplnění tohoto očekávání by pro mne bylo v případě Slavie, přes všechny zcela jistě zásadnější kapitoly mého života, možná vůbec nejbolestivější," dodal Šimáně.

Zatím není jasné, zdali se Šimáně zbavil pouze své funkce ve vedení klubu, nebo také svého čtyřicetiprocentního podílu.