Poprvé od loňského nástupu do čela GE Money Bank svolil Tomáš Spurný k rozhovoru. Šéf banky, u níž má účet přes milion Čechů, vysvětluje, co bude znamenat vstup na burzu, jaký bude další osud banky a jaké jsou jeho osobní plány v bankovnictví.

HN:  Co pro banku a pro vás znamená, že získá nové majitele prodejem přes burzu?

Pro mě spokojenost bude v tom, že budeme psát další pozitivní historii naší banky. Náš management se na to těší, protože tohle je opravdu dobrá zpráva. Budeme mít větší stupeň volnosti. Jak strategická, tak praktická rozhodnutí se budou dělat v Praze. A já věřím, že tím dále rozvineme bankovní sektor, že vytvoříme příležitosti pro naši banku, jak růst, a splníme očekávání našich budoucích akcionářů. Tohle je historický den na této cestě.

HN: Proč byl preferovaný prodej banky přes burzu, a ne přímý prodej?

Během posledních šesti měsíců jsme prošli duálním procesem. Absolvovali jsme velké množství rozhovorů s potenciálními institucionálními investory, od kterých jsme obdrželi nesmírně pozitivní reakci. Ta odezva se dá rozdělit do tří oblastí.

Zaprvé Česká republika má neuvěřitelně dobré jméno z hlediska makroekonomické pozice, dobrého hospodářského růstu a nízké nezaměstnanosti. V tomto kontextu se institucionální investoři dívají také na stabilitu a ziskovost bankovního sektoru. Ten vnímají jako velmi dobře regulovaný ČNB, stabilně ziskový, dobře kapitalizovaný, s vysokou mírou likvidity a zejména se stabilním výnosem vlastního kapitálu.

HN: A ta třetí?

Třetí dimenzí jejich pozitivní reakce je velmi dobrá kondice GE Money Bank, která je velmi dobře připravena na vstup na kapitálový trh. Oceňují nejen pozici GE Money Bank a její ziskovosti, ale i její schopnosti inovovat služby jak pro české domácnosti, tak pro zemědělský sektor, v nichž hraje významnou roli. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.