Tržby největší české cestovní kanceláře Exim Tours loni klesly kvůli nižším cenám zájezdů o sedm procent na čtyři miliardy korun. Zisk před zdaněním se snížil meziročně o desetinu na 157 milionů korun. Služby cestovní kanceláře využilo 265 tisíc klientů. Podíl společnosti na trhu loni vzrostl na 25 procent. Řekl to generální ředitel Exim Tours Ferid Nasr.

Loňské hospodářské výsledky byly podle něho ovlivněny teroristickými útoky v Tunisku a Egyptě a uprchlickou krizí v Řecku. Cestovní kancelář musela snížit ceny zájezdů. "Tlačili jsme na ceny, udrželi jsme nakonec počet klientů, ale tržby šly dolů," uvedl Nasr.

Loňský zisk 157 milionů korun je podle něho sice o desetinu meziročně horší, v porovnání s rokem 2013 ale představuje nárůst o 11 procent. Výsledky hospodaření v letošním roce nechce Nasr odhadovat, protože je za současné situace téměř nemožné predikovat budoucí vývoj na trhu cestovního ruchu. "To jsem za 23 let v oboru nezažil," uvedl.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Cestovní kancelář letos výrazně zvýšila nabídku leteckých zájezdů do Itálie a Španělska, rozšiřuje nabídku lyžařských zájezdů a na léto desetkrát navýšila nabídku zájezdů vlastní dopravou do okolních zemí.

Exim Holding je od roku 2012 součástí německé DER Touristik Köln GmbH, divize REWE Group. Společnost působí v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku. Celkový obrat skupiny Exim Holding dosáhl v roce 2014 v přepočtu více než osm miliard korun. Exim tours, CK Fischer a Čedok patří mezi tři největší české cestovní kanceláře.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru