Největší světový internetový obchod Amazon vytvoří přes 270 pracovních míst pro absolventy v pražské korporátní kanceláři a distribučním centru v Dobrovízi u Prahy.

Kromě manažerských pozic jde o zaměstnání v informačních technologiích nebo personalistice. Společnost připravuje i letní stáže pro vysokoškolské studenty. V úterý to sdělila Klára Horová z agentury Bison&Rose. Loni Amazon vytvořil v ČR 1800 nových míst a od roku 2013 zde investoval přes 100 milionů eur.

"Amazon v České republice ve svých dvou centrech v Dobrovízi momentálně zaměstnává přes 3 tisíce pracovníků, přes 200 potom v korporátní kanceláři v pražských Dejvicích. Nově otevřené pozice pro čerstvé absolventy jsou v distribučním centru v Dobrovízi (50) i korporátní kanceláři v Dejvicích (220)," upřesnil mluvčí firmy Karel Taschner.

Loni otevřená pražská korporátní kancelář, která má v současnosti zhruba 150 pracovníků, bude spolupracovat i s dalšími evropskými pobočkami společnosti. Distribuční centra má Amazon také v Německu, Polsku, Francii, Španělsku, Itálii a Velké Británii. "Abychom mohli rozšiřovat naše aktivity v sedmi evropských zemích, potřebujeme nabrat další kreativní kolegy se schopností analytického myšlení," uvedl viceprezident Amazonu pro Evropu Roy Perticucci.

Amazon plánuje letos vytvořit v Evropě několik tisíc nových pracovních míst. Za loňský rok v Evropě firma vytvořila 10 tisíc nových míst a má zde v současné době zhruba 40 tisíc zaměstnanců. Amazon, který zahájil činnost na internetu v červenci 1995, je největším internetovým obchodem na světě a na špici amerických prodejců vystřídal firmu Walmart.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

V České republice firma v roce 2013 otevřela centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy.

Loni v září tam spustila provoz svého prvního distribučního centra v České republice.

Centrum pro vrácené zboží firma plánuje přesunout z Dobrovíze do pražských Horních Počernic.

Samosprávy okolních městských částí i obcí s tím ale nesouhlasí, firma bude muset získat posudek EIA.

Distribuční centrum chtěla firma původně postavit i v Brně, od tohoto záměru ale ustoupila.