Fotbalový Jablonec brzy projde výraznými změnami. Jeho šéf a zároveň předseda FAČR Miroslav Pelta na středečním setkání s novináři přiznal, že plánuje přivést do klubu nového předsedu představenstva, který se poté stane i majoritním vlastníkem.

"Bude to ve dvou krocích, nejprve přijde nový předseda, a až se aklimatizuje v klubu, stane se i majoritním vlastníkem. Má na to dostatečný ekonomický potenciál. Pro mě už zůstane Jablonec jen srdeční záležitostí," uvedl Pelta.

Důvodem pro něho je především to, že jako předseda českého fotbalového svazu má spoustu povinností. "Cítím se pracovně přetížen. Jsem navíc i v mezinárodních organizacích UEFA i FIFA a nezvládám všechno, takže tuhle změnu uvítám," dodal.

K jeho rozhodnutí přispěla i vlna kritiky médií a veřejnosti po víkendové kontroverzní jablonecké remíze s Příbramí, která potřebovala k záchraně bod a také ho získala po remíze 0:0.

"Fotka se Starkou? Jen jsme se zdravili"

"Velmi se mě to dotklo, protože kdo mě zná, ví, že bych nikdy neudělal nic proti svému klubu, vždy jsem chtěl zápasy vyhrát. Okolnosti posledních dnů tak ve mně dozrály k tomu, že do Jablonce v každém případě přijde nový předseda a prezident klubu, to by mělo přispět k větší důvěře ze strany fanoušků," věří Pelta.

%insert_attachment[59500990] priloha.html%

Vyjádřil se i k fotografii, která obletěla česká média a na které si právě Pelta po boku se sportovním ředitelem Jablonce Ivanem Horníkem povídá s vedením Příbrami v čele s Jaroslavem Starkou.

"Přijel jsem na zápas na poslední chvíli, ale když jsem dorazil, zahlédl jsem, že na hřišti postává vedení Příbrami, tak jsem seběhl dolů a šel je pozdravit.

Média si toho všimla a najednou to vypadalo, že se před zraky všech domlouváme na výsledku, to zásadně vylučuji. Mám čisté svědomí," ohradil se šéf českého fotbalu.

Na úplný ústup z jabloneckého klubu to ale zatím nevypadá. "Nechci teď lhát a tvrdit, že nebudu v budoucnu Jablonci nějak pomáhat například se sháněním prostředků, ale majoritním akcionářem bude někdo jiný," řekl.