Skupina Synot rozšiřuje své aktivity do Gruzie, kde začala provozovat nové kasino. Sdělila to mluvčí skupiny Magda Pekařová. Synot své obchodní aktivity rozvíjí v Evropě, Africe, Americe, Austrálii a také v Asii, celkem působí ve 20 zemích.

"Gruzie je dalším trhem, který považujeme za velmi perspektivní. Těší nás proto, že jsme společně s našimi obchodními partnery mohli právě v Gruzii odstartovat jeden z prvních projektů. Tím je zahájení provozu nového kasina," uvedl obchodní ředitel skupiny Synot Roland Andrýsek.

Podle něj Synot do budoucna plánuje postupné rozšiřování aktivit v této oblasti, a to nejen v segmentu loterií, se kterým má skupina více než 25 let zkušeností. 

"Proto se již nyní v tomto regionu rozhlížíme po dalších příležitostech," dodal Andrýsek.

Skupinu Synot ovládá senátor Ivo Valenta. Firmu založil s otcem a bratrem v roce 1991. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní podniká i v dalších oblastech. Její vrcholový management sídlí na Kypru.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Valenta vedle byznysu vstoupil i do politiky. Je senátorem za Uherskohradišťsko a zřejmě bude lídrem Soukromníků a Svobodných v krajských volbách.

Skupina Synot zaměstnává asi tři tisíce lidí, její roční obrat je podle Pekařové přibližně 600 milionů eur (asi 16,2 miliardy korun).

Kromě loterijního průmyslu a dodávky IT technologií, softwarových řešení a herních zařízení se Synot věnuje i cestovnímu ruchu, sportu, podpoře startupových projektů, mediálním aktivitám a dalším podnikatelským odvětvím.