Švýcarská pobočka Googlu se stane centrem vývoje v oblasti strojového učení. Mezi oblasti výzkumu patří rozpoznávání přirozeného jazyka, které funguje i v češtině. Ve Švýcarsku vzniká i inteligentní komunikační robot Google Asistent představený před měsícem.

Google ve čtvrtek oznámil vytvoření nové skupiny Google Research Europe zaměřené na výzkum a vývoj umělé inteligence. Skupinu vědců povede softwarový inženýr Emmanuel Mogenet. Cílem Googlu je praktické využití strojového učení a umělé inteligence v produktech pro koncové uživatele.

Umělá inteligence a příbuzné obory jsou pro Google zásadní.  Již nyní umělou inteligenci a strojové učení využívá ve více než 1200 projektech.

"Jsme odhodlaní používat umělou inteligenci na všech úrovních Googlu a celé Alphabet (mateřská společnost Googlu, pozn. red.). I na nejrutinnějších úkolech jako je správa databázích můžeme využít výhody strojového učení, řekl publiku výkonný prezident společnosti Alphabet Eric Schmidt. Ten v sále fyzicky nebyl, účastníky akce oslovil pomocí googlovské aplikace Hangout. 

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se