Internetová půjčková platforma Zonky, která propojuje na takzvaném principu peer to peer dlužníky s věřiteli, má za sebou první rok existence. Objem zprostředkovaných úvěrů už dosáhl 185 milionů korun a nově zafinancované půjčky v současnosti přibývají tempem 40 milionů korun měsíčně.

K zisku ale má Zonky pořád daleko. “Je to dlouhodobý projekt. Hodně lidí pořád obsluhuje relativně málo zákazníků. V černých číslech bychom mohli být za čtyři až pět let,” odhaduje šéfka Zonky Lucie Tvarůžková. Podle ní by firma mohla do konce letošního roku zvýšit celkový objem poskytnutých půjček na 400 až 500 milionů korun, na sklonku roku 2017 by to mělo být už 1,2 miliardy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.