Až dosud brali skoro stejně jako třeba zaměstnanci KFC. Teď svitla lidem, kteří pracují pro firmu Starbucks, naděje na přilepšení.

Americký řetězec kaváren, založený v Seattlu, přistoupil v uplynulém roce k největším škrtům ve směnách v historii. Více než dvanáct tisíc jeho zaměstnanců následně podepsalo online petici, v níž se proti politice společnosti bouří.

Žádají hlavně jedno: změnu platových podmínek

Petici sepsal Jamie Prater. Čtyřicetiletý barista Starbucksu z Montcalire v Jižní Kalifornii, který pro firmu pracuje více než devět let.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se