Pod investiční skupinou Rockaway Jakuba Havrlanta vzniká nové seskupení Mall Group. To bude sdružovat internetové obchody v čele s druhým největším českým e-shopem Mall.cz a do jeho čela se postaví sám Havrlant. 

Do nového holdingu budou kromě Mallu patřit také e-shopy CZC.cz, Vivantis, Kolonial, Bux, Sporty a Rozbaleno. Do skupiny se naopak nezařadí cenový srovnávač Heureka.cz, který má podle Rockaway vlastní vedení a i odlišnou strategii a cíle než Mall Group. Vůči zákazníkům budou všechny značky nadále fungovat tak, jak je lidé znají.

Nákup Heureky a Mallu za více než 200 milionů eur (5,4 miliardy korun) schválil nedávno investiční skupině antimonopolní úřad. Obchod financovali miliardáři Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a šlo o jednu z největších transakcí v oblasti maloobchodu v posledních letech.

V dozorčí radě Mall Group zasedne Ondřej Fryc, původní zakladatel a ředitel skupiny Netretail, pod kterou patří i Mall.cz. Z jeho vedení Fryc odchází.

"Jsem hrdý na to, co jsme spolu s týmem za 16 let práce vytvořili. Zároveň jsem rád, že skupina bude mít znovu české vedení a plnou podporu akcionáře a těším se na to, co všechno ještě dokáže. Do dalšího rozvoje skupiny již nebudu exekutivně nijak zasahovat, jako každý "otec" však budu svému dítku z povzdálí držet palce," uvádí Fryc v tiskové zprávě.

Ondřej Fryc před 16 lety založil svůj první e-shop bilezbozi.cz, který se stal předchůdcem nákupní galerie Mall.cz. V roce 2012 prodal většinový podíl v Netretail Holdingu, který Mall.cz vlastní, jihoafrické mediální skupině Naspers. Tehdy byla celá skupina oceněna přibližně na 5,7 miliardy korun.