Fotbalová liga v pátek začne pod novým názvem ePojisteni.cz liga. Titulárním partnerem se stal internetový vyhledávač pojištění, který nahradil po dvou letech v názvu loterijní společnost Synot. Nepotvrdilo se tak, že by nejvyšší česká soutěž poprvé po 19 letech začala bez sponzora v názvu.

Fotbalový drak na vzestupu: Hvězdy z Evropy táhnou do Číny astronomické platy a vidina nejlepší ligy světa - čtěte ZDE

Smlouva je uzavřena na dva roky. "Detailní informace kolem financí nezveřejňujeme. Je to však v intencích dřívějších kontraktů," řekl na tiskové konferenci předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda. Společnost Synot údajně dávala ročně do ligy 60 milionů korun.

ePojisteni.cz je třetí firmou, jejíž jméno liga nese. Od roku 1997 do roku 2014 byl titulárním partnerem pivovar Gambrinus, poslední dvě sezony pak společnost Synot, která se rozhodla spolupráci předčasně ukončit kvůli vyššímu zdanění hazardu.

Ještě na začátku června předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta řekl, že to vypadá, že sponzorem ligy bude čínská firma. "Jednání s čínským partnerem pokračují, ale tady byla konkrétní a lukrativní nabídka. My jsme cítili, že ePojisteni.cz je ta správná a transparentní firma, kterou nebude nikdo zpochybňovat," řekl Pelta.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

"Je to ryze česká společnost. Největší prodejce povinného ručení. Takže je to silná firma, která navíc ještě roste. Jak říká můj syn, když to má na začátku e, tak je to internet a to je dobré. Věřím, že jsme získali firmu, která pomůže zvýšit důvěryhodnost ligy. Cítím, že mají chuť se na rozvoji českého fotbalu podílet," dodal Pelta.

Společnost ePojisteni.cz patří do holdingu NetBrokers stejně jako servery Úspory.cz, Tarifomat.cz, Cenyenergie.cz, eSpolupráce.cz či Slevín.cz. Jde o největšího poskytovatele on-line pojištění.

"V roce 2008 jsme založili společnost s cílem férově porovnávat pojistné nabídky. Naše služby využilo přes tři miliony uživatelů. V dnešní době spoříme 500 tisícům klientů, se kterými jsme uzavřeli smlouvy ve výši dvou miliard korun. V rámci holdingu zaměstnáváme 400 lidí a na českém internetu jsme jeden z největších ryze českých subjektů," řekl ředitel společnosti Dušan Šenkypl.

Ke vstupu do fotbalu ho přesvědčilo osamostatnění profesionálních soutěží od FAČR. "První aktivita byla z naší strany. Rosteme, jsme stále více vidět, ale řešili jsme, jak to ještě více posunout. Základna fotbalu je pro nás velmi zajímavá a samostatnost ligy byla pro nás impulzem. Přišlo nám, že je to správný čas na to, nabídnout pomoc jako subjekt, který si zakládá na transparentnosti a který nemá vazby na velké firmy," vysvětlil.

ePojisteni.cz se však chce soustředit i na podporu mládežnického fotbalu a je připraveno nabízet své služby i samotným fotbalistům, aby nepřepláceli pojistky.

Skupina NetBrokers, která vlastní největší český srovnávač pojištění a jeho online prodejce ePojištění.cz, loni zvýšila tržby o 75 procent na téměř 446 milionů korun. Vyplývá to z informací na internetových stránkách firmy. ePojisteni.cz se stalo novým titulárním sponzorem fotbalové ligy.

Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) loni skupina NetBrokers zvýšila o 27 procent na 120 milionů korun. Základní kapitál firmy je 433 milionů korun.

Nové logo první fotbalové ligy. Titulárním partnerem se stal internetový vyhledávač pojištění ePojisteni.cz

Nové logo první fotbalové ligy. Titulárním partnerem se stal internetový vyhledávač pojištění ePojisteni.cz
Foto: ČTK