Týdenní stávka palubního personálu bude stát francouzskou leteckou společnost Air France zhruba 90 milionů eur (2,4 miliardy korun). Řekl to v úterý generální ředitel podniku Frederic Cagey rozhlasové stanici France Info.

Palubní personál Air France stávkuje. Letecká společnost zrušila i spoje do Prahy - čtěte ZDE

Stávka začala ve středu a skončit by měla v úterý. Vedla mimo jiné ke zrušení některých letů Air France mezi Prahou a Paříží. Podle Cageyho se protest dotkl zhruba 180 tisíc cestujících.

Ke stávce palubního personálu vyzvaly dva odborové svazy poté, co zkrachovala jednaní se zástupci podniku o nové pracovní smlouvě, napsala agentura Reuters.

V úterý jsou podle internetových stránek ruzyňského letiště zrušeny čtyři lety Air France mezi Prahou a Paříží. Jde o spoje s příletem do Prahy ve 14:45 a v 19:50 a navazující odlety na pařížské letiště Charlese de Gaulla v 15:40 a ve 20:35.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru