Týdenní stávka palubního personálu bude stát francouzskou leteckou společnost Air France zhruba 90 milionů eur (2,4 miliardy korun). Řekl to v úterý generální ředitel podniku Frederic Cagey rozhlasové stanici France Info.

Palubní personál Air France stávkuje. Letecká společnost zrušila i spoje do Prahy - čtěte ZDE

Stávka začala ve středu a skončit by měla v úterý. Vedla mimo jiné ke zrušení některých letů Air France mezi Prahou a Paříží. Podle Cageyho se protest dotkl zhruba 180 tisíc cestujících.

Ke stávce palubního personálu vyzvaly dva odborové svazy poté, co zkrachovala jednaní se zástupci podniku o nové pracovní smlouvě, napsala agentura Reuters.

V úterý jsou podle internetových stránek ruzyňského letiště zrušeny čtyři lety Air France mezi Prahou a Paříží. Jde o spoje s příletem do Prahy ve 14:45 a v 19:50 a navazující odlety na pařížské letiště Charlese de Gaulla v 15:40 a ve 20:35.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist