Průmyslová výroba v Německu v červnu vzrostla a zakončila pozitivně slabé druhé čtvrtletí poznamenané útlumem ve stavebnictví. Produkce se proti předešlému měsíci zvýšila o 0,8 procenta po květnovém poklesu o 0,9 procenta, sdělilo v pondělí německé ministerstvo hospodářství.

Výsledek překonal odhady ekonomů, kteří podle ankety agentury Reuters čekali v průměru růst o 0,7 procenta. V celém druhém čtvrtletí klesla průmyslová výroba o jedno procento.

Ministerstvo předpovídá, že v příštích měsících lze vzhledem ke slabému vývoji nových zakázek očekávat jen mírný růst. Produkce stavebnictví klesla ve druhém čtvrtletí v důsledku nárůstu produkce za mírné zimy o 4,3 procenta, situace v tomto odvětví je ale podle ministerstva příznivá.

Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá mimo jiné řada českých podniků. V celém loňském roce stoupla o 1,7 procenta a dosáhla nejrychlejšího tempa za poslední čtyři roky. Německá vláda očekává, že letos bude tempo růstu stejné jako loni.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist