Technologická společnost Cisco údajně propustí zhruba 14 tisíc svých zaměstnanců, tedy asi pětinu z celkem 73 tisíc lidí, kteří pro firmu pracují po celém světě. Informaci s odvoláním na zdroje blízké společnosti přinesl server CRN. Firma už nabídla některým zaměstnancům podmínky pro předčasný odchod do důchodu. 

Firma odmítla propouštění komentovat. "Cisco jako veřejně obchodovaná společnost dodržuje tzv. tiché období před vyhlášením hospodářských výsledků a nebude komentovat žádné spekulace."

Kalifornská společnost by měla své plány oficiálně oznámit během několika týdnů. Změna vyplývá z proměny společnosti z výrobce hardwaru na softwarovou firmu. Firma bude tedy potřebovat zaměstnance s jinými schopnostmi. Akcie společnosti na newyorské burze za poslední rok posílily o osm procent. V pondělí dosáhly ceny 31,19 dolaru, což je nejvíce od podzimu roku 2007.

Kromě Cisca oznámily propouštění další technologické giganty jako Microsoft, Intel nebo Hewlett-Packard. Intel oznámil v dubnu, že propustí 12 tisíc svých zaměstnanců. Hewlett-Packard oznámil v září 2015 zrušení dokonce 33 tisíc pracovních míst po celém světě. Microsoft provedl jedno z největších propuštění v historii IT v roce 2014, kdy oznámil propouštění 18 tisíc zaměstnanců. Od té doby navíc oznámil rušení dalších tisíců pracovních míst převážně v souvislosti s ústupem od výroby mobilních telefonů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru