Česká firma Brano Group, která vyrábí součásti pro autoprůmysl, chystá nebývalou investici. Za necelou miliardu korun v americkém Charlestonu postaví takzvanou kolonu na zpracování odpadního vodíku. Ten bude kupovat od sousední firmy, čistit jej, zkapalňovat a prodávat společnosti, s níž má exkluzivní kontrakt na deset let.

Vodík poslouží v chemickém průmyslu, ale i jako pohon do aut. Celá věc se odehrává pod hlavičkou skupiny United Hydrogen Group, která v USA rozvíjí byznys s vodíkem. Za část úvěru na odvážný projekt ručí americké ministerstvo zemědělství. Okolnosti investice popisuje šéf Brano Group Pavel Juříček.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se