Francie se stane první zemí na světě, která zakáže používání jednorázových plastových kelímků, lžiček a nožů. Francouzská vláda odhlasovala zákon, podle něhož bude muset být veškeré jednorázové nádobí z biologicky rozložitelných materiálů, které se dají kompostovat.

Nařízení nabude účinnosti v roce 2020. Jak píše například server Rozhlas.cz, zákaz je reakcí na neúnosnou spotřebu plastových kelímků, talířků a příborů, které po použití skončí v odpadkových koších a pouze mizivá část z nich se dočká recyklace. Jen samotných kelímků se ve Francii ročně vyhodí 4,73 miliardy a pouze necelé procento se použije jako materiál k další výrobě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se