Britský výrobce motorů Rolls-Royce Holdings zruší dalších více než 200 manažerských pracovních míst. Rozhodnutí je součástí restrukturalizačního programu společnosti, který byl spuštěn v loňském roce a jehož cílem je do roku 2017 snížit roční náklady firmy o 150 milionů až 200 milionů liber (4,7 až 6,3 miliardy korun), uvedla agentura Reuters.

Před zahájením restrukturalizace měl Rolls-Royce zhruba dva tisíce vyšších manažerských pozic. V květnu firma oznámila že plánuje zrušit 400 manažerských míst. Celkem měla firma na konci loňského roku 50 tisíc zaměstnanců.

Rolls-Royce je předním dodavatelem leteckých motorů pro společnosti Boeing a Airbus. Dodává také motory pro lodě i pro využití v průmyslu. Firma bojuje s poklesem tržeb i zisku, protože poptávka po některých ziskových starších leteckých motorech prudce klesla. Přetrvávající pokles cen ropy a zemního plynu pak měl negativní dopad na divizi energetických systémů i na lodní divizi. V letošním roce byla firma nucena poprvé od roku 1992 snížit dividendu.

Společnost byla založena v roce 1884. V 70. letech minulého století byl výrobce leteckých motorů oddělen od výroby luxusních aut stejného jména.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru