Americký distributor elektronických komponentů, softwaru a služeb Avnet prodává divizi informačních technologií konkurenční společnosti Tech Data Corporation za 2,6 miliardy dolarů (asi 63 miliard korun). Avnet to uvedla v pondělním sdělení. Obě firmy působí i na českém trhu.

Avnet uvedla, že odprodej IT divize jí umožní zaměřit se na dodávky služeb a investovat do oborů, jako je "internet věcí" a klíčové digitální platformy.

O2 koupilo firmu vyvíjející webový chat, videokonference či nástroje pro sdílení dokumentů. Mezi zákazníky má i banky - čtěte ZDE

Firma Tech Data si díky akvizici rozšíří působnost na 35 zemí z dosavadních 21. Po převzetí tržby Tech Data dosáhnou asi 35 miliard dolarů a více než polovina jich bude z Evropy, sdělila firma podle agentury Reuters.

Na českém trhu působí od roku 1991 firma Tech Data Distribution jako distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a softwaru.

V roce 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou Tech Data, uvádí se na internetové stránce firmy. Česká Avnet Technology Solutions z americké skupiny Avnet je distributorem podnikových počítačových produktů, softwaru a služeb.