Firmou roku Královéhradeckého kraje se stal výrobce rostlinných olejů Fabio produkt, jehož historie sahá až do 19. století. V kategorii Živnostník roku zabodovala ilustrátorka a autorka stolních her Lucie Ernestová. Nejvíc zodpovědnou firmou kraje byla vyhlášena společnost T-MAPY, zabývající se geoinformačními technologiemi. Výherci pokračují do celostátního finále, které se uskuteční koncem roku v Praze.

Živnostnice roku Lucie Ernestová se snaží přitáhnout rodiny ke společnému stolu. Vymýšlí stolní hry pro děti a dospělé a ilustruje barevné inspirační karty, které mají přimět lidi spolu mluvit. A to i o nepříjemných pocitech. "Otevírají důležitá životní témata, jako jsou strach, láska, pomíjivost. Když se na ně podíváte, stávají se odrazovým můstkem pro zajímavé rozhovory," říká Ernestová.

vítězové v královéhradeckém kraji

Vodafone Firma roku 2016 Královéhradeckého kraje:

1. Fabio Produkt spol. s r.o. - výroba rostlinných olejů, velkoobchod pro pekaře a obchodování se zemědělskými komoditami (Holín)

2. Penda s.r.o. - provozovatel obchodu TisknuLevne.cz (Jičín)

3. Dyntar, s.r.o. - výroba zařízení pro wellness (Vitiněves)

 

Česká spořitelna Živnostník roku 2016 Královéhradeckého kraje:

1. Lucie Ernestová - grafické studio - tvorba her a dárků pro každou příležitost (Hradec Králové)

2. Barbora Jahodová - grafické a kresličské práce (Potštejn)

3. Dita Hofrichterová - výroba tuhých přírodních mýdel, šamponů a kosmetiky (Hradec Králové)

 

Vodafone Odpovědná firma roku 2016 Královéhradeckého kraje:

T-MAPY spol. s r.o. - návrhy a vytváření řešení v oblasti informačních a geoinformačních technologií (Hradec Králové)

Karty původně malovala pro děti od pěti do patnácti let. Dnes je používají i učitelky ve školkách, psychoterapeuti či firemní koučové. Lucie Ernestová svým nápadem i netradiční živností zaujala porotu a získala první místo v regionálním kole celostátní soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2016 v Královéhradeckém kraji.

Lucie Ernestová začala podnikat před 16 lety. Tehdy společně s manželem založili malé grafické studio. Jejich návrhy začalo vyhledávat stále více klientů. Ilustrátorku to však táhlo k vlastní tvorbě, navíc ji inspirovaly vlastní děti a potřeby uspěchané matky. Začala proto navrhovat hry pro děti i dospělé. Postupem času, jak potomci dorůstali, začala tvořit další hry.

Dnes je autorkou pěti herních sad. Autorská práva na prodej stolních her do celého světa získalo nakladatelství Rebo. To je prodává už například v Nizozemsku nebo Estonsku. Do ciziny by mohly mířit i inspirační karty zobrazující různé emoce. O prodeji práv na ně živnostnice jedná s dalšími zahraničními nakladatelstvími.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 20 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru