Automobilka Volkswagen chce v roce 2025 prodávat jeden milion elektromobilů ročně a stát se tak jedničkou na trhu. Na autosalonu v Paříži to uvedl předseda představenstva značky VW Herbert Diess. Firma představila koncept elektrického vozu s dojezdem 600 km. Elektromobil pod označením I.D. se má prodávat od roku 2020.

Nová Škoda Kodiaq bude v Česku levnější, než se čekalo. Stát bude od 678 tisíc korun - čtěte ZDE

I.D. má být cenově na úrovni lépe vybaveného VW Golf. Zároveň jde o vozidlo, které nabídne systém autonomního řízení. Zajímavostí prvního vozu využívajícího novou koncernovou modulární platformu pro elektrická auta MEB je absence ovládacích tlačítek nebo páček, ovládat se bude prostřednictvím dotykových displejů. Volkswagen zároveň v Paříži představil nový elektrický e-Golf s dojezdem 300 kilometrů, který se má na trh dostat v brzké době.

Volkswagen zvýšil letos do srpna meziročně prodej svých vozů celosvětově o pět procent. Za celý letošní rok očekává značka podle Diesse růst.

Koncern stíhaný aférou s dieselovými motory umožňujícími obcházet emisní měření bude podle šéfa koncernu Matthiase Müllera pokračovat ve vývoji dieselových i benzinových motorů. "Budoucnost je elektřina. Nicméně klasické pohony budou v příštích dvou dekádách hrát klíčovou roli," uvedl Müller.

Koncern Volkswagen již oznámil, že do roku 2025 vyvine v rámci svých značek více než 30 nových elektromobilů. V příštích dvou letech by to zároveň mělo být kolem 17 hybridních vozů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist