Prodej nových osobních aut za tři čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostl téměř o 13 procent na 192 714 vozů. Přes 71 procent aut nakoupily firmy. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů na dnešní tiskové konferenci.

Neprodávanější Škoda zvýšila odbyt o 11 procent na 61 091 vozů, následuje Volkswagen s růstem o sedm procent na 19.450 prodaných aut a třetí značka Hyundai rostla podobným tempem na 15 391 prodaných vozů.

Nejvíce se prodávají vozy nižší střední třídy, které mají podíl 21 procent. Malé vozy mají pětinový podíl a SUV jsou v těsném závěsu na třetím místě. Nejprodávanější provedení karoserie je kombi před terénními vozy.

Mezi modely je největší zájem o Škodu Octavii, následuje Škoda Fabia, Rapid a Superb. Na pátém místě je Hyundai i30 a šestý Volkswagen Golf.

Registrace dovážených ojetin od ledna do září vzrostly o desetinu na 123 837 vozů. Podíl aut starších deseti let se zvýšil na 51,5 procenta.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist