Globální zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 2,4 procenta na 286 milionü dolarů (5,7 miliardy korun). Firma současně v úterním prohlášení oznámila, že plánuje zrušit po celém světě zhruba 2 tisíce pracovních míst ze 48 tisíc a v souvislosti se zefektivněním svého podnikání zaúčtuje ve čtvrtém čtvrtletí mimořádné náklady 200 až 250 milionů dolarů.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 54 centů, a překonal tak odhady analytiků, kteří čekali zisk 47 centů na akcii. Příjmy činily 1,52 miliardy dolarů a zůstaly na zhruba stejné úrovni jako loni. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se zvýšily o jedno procento.

Restrukturalizace se dotkne 39 zemí a 150 lokací a zaměří se hlavně na divizi Financial & Risk, která poskytuje zpravodajství a analýzy firmám z oblasti finančních služeb, a Enterprise, Technology & Operation Group. Firma však neplánuje žádné propouštění ve zpravodajské redakci Reuters. V současnosti má firma podle svého mluvčího po celém světě 48 tisíc zaměstnanců.

Společnost potvrdila, že za celý rok očekává zvýšení příjmů o dvě až tři procenta. Kvůli mimořádným nákladům však snížila odhad provozní ziskové marže, tedy podílu provozního zisku na tržbách, na 16 až 17 procent z dosavadních 18,4 až 19,4 procenta.

Skupina Thomson Reuters vznikla v roce 2008, kdy kanadská informační společnost Thomson dokončila převzetí věhlasné tiskové agentury Reuters. Jejími hlavními konkurenty v oblasti zpravodajství a finančních služeb jsou společnosti Bloomberg a Dow Jones.