Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) vykázala za tři čtvrtletí čistý zisk 959 milionů korun, což je meziroční růst o čtyři procenta. K lepšímu výsledku pomohl vyšší zájem o stavební spoření a nižší tvorba opravných položek. V tiskové zprávě o tom informovala spořitelna.

ČMSS staví lišku do pozadí a od čísel přechází k emocím - čtěte ZDE

"Zájem o stavební spoření meziročně vzrostl o 13 procent především kvůli zajímavému zhodnocení, které po započtení státní podpory dosahuje 3,2 procenta ročně. Lidé se ke stavebnímu spoření vracejí, zjišťují totiž, že u žádného jiného bezpečného produktu nezískají podobný výnos," uvedl předseda představenstva ČMSS Vladimír Staňura.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Čisté úrokové příjmy kvůli prostředí nízkých úrokových sazeb meziročně klesly o pět procent na 1,85 miliardy korun. Příjmy z poplatků se snížily rovněž o pět procent na 465 milionů korun. K růstu zisku naopak přispěla nižší tvorba opravných položek, která dosáhla 172 milionů korun. "Úvěrové portfolio ČMSS tak nadále zůstává velmi kvalitní s podílem klasifikovaných pohledávek pod dvěma procenty," uvedla spořitelna.

Českomoravská stavební spořitelna je největší stavební spořitelnou v ČR, její celková aktiva ke konci září činila 148,3 miliardy korun. Spořitelna vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 5,6 milionu smluv o stavebním spoření. Aktuálně má zhruba 1,3 milionu klientů. Akcionáři ČMSS jsou ČSOB s 55 procenty a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG s 45procentním podílem.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru