Ruská ropná společnost Lukoil vytvořila ve třetím čtvrtletí čistý zisk 54,8 miliardy rublů (21,4 miliardy korun), což je proti předchozímu kvartálu pokles o 12,5 procenta. Zisk tak zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters v průměru odhadovali na 55,4 miliardy rublů.

Celkové tržby druhého největšího těžaře ropy v Rusku se proti předchozímu čtvrtletí snížily o 2,2 procenta na 1,3 bilionu rublů (507,9 miliardy korun).

V loňském třetím čtvrtletí Lukoil účtoval podle amerických účetních standardů GAAP, zatímco nyní již používá mezinárodní účetní standardy IFRS.

Lukoil se podobně jako další ropné společnosti potýká s negativními dopady nízkých cen ropy. Největší ruský těžař ropy Rosněfť už dříve uvedl, že mu čistý zisk ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o 77 procent na 26 miliard rublů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru