Andrej Babiš ve speciálu DVTV prohlásil, že by od 1. července 2017 chtěl spustit účtenkovou loterii. "Až vysoutěžíme dodavatele na loterii, tak doufám, že ji od 1. července spustíme, a potom budou všichni ty účtenky sbírat a soutěžit, protože pak budou moci vyhrát každý měsíc auto, například," řekl Babiš. Pokud projde výjimka z EET pro živnostníky s paušální daní, Andrej Babiš proplatí vynaložené náklady podnikatelům, kteří na ni dosáhnou, ale pokladnu si již pořídili, řekl dále v rozhovoru.

Vše, co potřebujete vědět o EET a nestihli jste si přečíst - čtěte ZDE

Provozovatelé restaurací a hotelů od čtvrteční půlnoci začali elektronicky evidovat tržby. V první den ostrého provozu EET vše proběhlo v podstatě bez problémů, jen některé podniky se potýkaly s menšími technickými potížemi. Během čtvrtka vydali podnikatelé 2,8 milionu účtenek.

Vláda si od evidence slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice opatření kritizuje a tvrdí, že zlikviduje mnoho drobných živnostníků. Podle údajů Plzeňského Prazdroje ke dni spuštění EET skončila minimálně tisícovka podniků, které ukončily nákup piva od pivovaru.

Sledujte záznam ze speciálu DVTV, kde vystoupil ministr Andrej Babiš:

Babiš: Napište mi, kde zavřeli hospodu a já tam půjdu. Za EET dám na hlavu na špalek.

Babiš: Napište mi, kde zavřeli hospodu a já tam půjdu. Za EET dám na hlavu na špalek.