Největší tuzemská vinařská společnost Bohemia Sekt utržila loni 1,8 miliardy korun. Šlo o meziroční nárůst o více než deset procent. "V letošním prvním pololetí jsme dál v tržbách narostli o osm procent. Za celý rok ale bude nárůst spíše nižší," odhaduje ředitel Bohemia Sektu Ondřej Beránek. 

Mimo jiné se na tom podepíše prodej lihovinové divize firmy, která zahrnovala Pražskou vodku nebo giny Dynybyl. Ty získala za 135 milionů korun společnost Stock Spirits Group. Bohemia Sektu dělaly lihoviny asi desetinu celkového obratu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se