Nový mecenáš českého fotbalu Jan Barta prodal s dalšími spoluzakladateli většinový podíl v holdingu NetBrokers německé společnosti Bauer Media. Podle informací HN dosahuje hodnota obchodu jedné miliardy korun. 

Holding soluzakládali a vedou podnikatelé Jan Barta a Dušan Šenkypl, kteří drželi většinový podíl. Se vstupem německého mediálního domu ale o svou většinu přišli. Pod NetBrokers spadá ePojistení.cz, kterému se podařilo získat pozornost veřejnosti svým rozhodnutím sponzorovat fotbalovou ligu letos v červenci. 

"My jako zakladatelé společnosti vnímáme obrovskou příležitost, ale i závazek stát se v dalších letech hybnou silou transformace zažitého způsobu správy pojištění a rodinných financí do moderní on-line formy, která je pro klienty výrazně efektivnější a přínosnější. Posílené finanční zázemí nám navíc umožní rychleji vstoupit do dalších segmentů finančního a pojišťovacího trhu, které na transformaci způsobu prodeje ještě čekají," řekl k transakci Dušan Šenkypl, generální ředitel a zakladatel NetBrokers Holdingu.

Společnost ePojisteni.cz patří do holdingu NetBrokers, stejně jako servery Úspory.cz, Tarifomat.cz, Cenyenergie.cz, eSpolupráce.cz či Slevín.cz. Jde o největšího poskytovatele on-line pojištění. NetBrokers loni zvýšila tržby o 75 procent na téměř 446 milionů korun.

Koncern Bauer Media Group patří k předním světovým mediálním domům. Sídlí v Hamburku a navazuje na 140letou tradici rodinné vydavatelské společnosti. Bauer Media Group sestává z 300 firem, které působí ve 20 zemích světa.