Největší česká textilní společnost Juta ze Dvora Králové nad Labem investuje zhruba 350 milionů korun do výroby zemědělských a paletizačních síťovin. Od srpna firma rozšiřuje dvorský závod 01 o halu o rozloze asi jednoho hektaru. Do provozu by měla jít nová továrna na podzim 2017. Aktuálně jde o největší investiční projekt podniku, jehož tržby by měly letos dosáhnout asi 7,4 miliardy korun. V pondělí to uvedla ekonomická ředitelka Juty Marie Čermáková.

Část haly Juta zaplní novými stroji a do zbytku postupně přemístí nynější výrobu síťovin z objektů závodu 01, které pocházejí z počátku minulého století. Po dokončení nové haly Juty tyto historické objekty zmodernizuje a umístí do nich novou výrobu, která přinese i nová pracovní místa. Náklady na přestavbu původních továrních budov a na jejich strojní vybavení Čermáková zatím nekomentovala.

Juta s více než 2200 zaměstnanci má 14 závodů, z nichž šest je ve Dvoře Králové. Mimo Trutnovsko má Juta závody v Olomouci, Přerově, Turnově a ve Višňové u Frýdlantu v Čechách. Nosným programem Juty je výroba technických textilií pro stavebnictví a zemědělství, produkuje například hydroizolační fólie, podstřešní membrány, pytle, motouzy, umělé fotbalové trávníky.

Loni Juta vykázala tržby 7,017 miliardy korun a čistý zisk 472 milionů korun, na investice dala 693 milionů korun. Letošní investice by se mohly pohybovat kolem 400 milionů korun. Majitelem firmy je Jiří Hlavatý, který je od roku 2014 senátorem za ANO.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru