Za deset let vybudoval Jan Zeman biopekárnu s více než 30 zaměstnanci a obratem 40 milionů korun. Začínal s nabízením maminčiných sušenek v pražských obchodech se zdravou výživou, dnes vyrábí pro stovky obchodů včetně tuzemských i zahraničních obchodních řetězců. Sušenky a slané krekry exportuje do jedenácti evropských zemí.

Biopekárna odebírá suroviny od ekologických zemědělců, kteří své plodiny neošetřují chemickými látkami. "Stává se, že se nějaká plodina neurodí, naposled to byla špalda. Protože chceme využívat co nejvíc českých surovin, máme problém některé získat. Různé typy sýrů a mléčných výrobků se v Česku v biokvalitě nevyrábí, v zahraničí je to lepší. Mléčné zboží odebíráme z mlékáren, protože potřebujeme stabilní dodavatele a nemůžeme být závislí na jednotlivých farmářích," míní Zeman. V Česku je také nedostatek zpracovatelů sušeného bioovoce a semínek, které biopekárna odebírá ze zahraničí. Naopak vejce, mouka a ovesné vločky pocházejí od tuzemských dodavatelů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.