Škoda v úterý odtajnila ceny modernizované Octavie ve sportovním provedení RS a terénní verzi Scout. Auta se tak dají již nyní objednávat, k prvním zákazníkům přijedou na přelomu dubna a května.

Nejlevnější Škoda Octavia RS s kontroverzním čtyřokým designem přijde na 696 900 korun, zatímco před modernizací začínala její cena o 37 tisíc níže. Novinka však disponuje už v základním provedení silnějším motorem 2.0 TSI / 169 kW (230 koní), zatímco dříve měla maximální výkon 162 kW.

V záloze má Škoda Auto ještě silnější verzi s označením 245 - tedy výkonem 245 koní. Nejsilnější Octavii všech dob ukáže na březnovém autosalonu v Ženevě a začne prodávat o několik měsíců později.

VIDEO: Nová Škoda Octavia má dělená přední světla a přepracovaný interiér

Novinka dostala také bohatší základní výbavu než předchůdce, Škoda její hodnotu vyčíslila na 47 tisíc. Jde například o populární full LED přední světlomety nebo osmipalcový dotekový displej informačního systému na středovém panelu.

Octavia RS se nabízí také s naftovým motorem 2.0 TDI / 135 kW od 707 900 korun (před modernizací se stejným výkonem od 676 900 korun). K dispozici je i jako kombi, s automatickou převodovkou a s naftovým motorem i s pohonem všech kol.

Inovovaná Octavia Scout vycházející z kombíku a doplněná o prvky usnadňující jízdu v terénu se prodává vždy s pohonem všech kol od 759 900 korun, když základní motor tvoří naftový 2.0 TDI/110 kW (před modernizací se stejným motorem od 701 900 korun).

K dispozici jsou i benzinový motor 1.8 TSI a silnější verze naftového 2.0 TDI / 135 kW (oba výhradně s automatem). Standardní výbavu navíc proti verzi před modernizací vyčíslila Škoda u Scoutu na 82 800 korun.

Škoda v úterý večer modernizovanou Octavii poprvé naživo odhalí ve Vídni. Redakce tam bude mít svého zástupce a připravuje z místa zpravodajství.

Ceník modernizované Škody Octavia včetně prvků výbav najdete zde, totéž jsme připravili i u Octavie Combi.