Ivan Zach (52) - 62,5% podíl

Dosavadní vlastník poloviny Primy a nově její většinový akcionář je podle žebříčku časopisu Forbes 38. nejbohatší Čech s odhadovaným majetkem necelých pět miliard korun. Kromě nyní většinového podílu v Primě mu patří také rádiová skupina Radio United, do níž patří stanice Beat, Country a Kiss, a dále rádia Signál, Spin a Rádio1. V médiích vlastní i společnost Media Support, která provozuje pořad Volejte věstce.

Zach ale podniká i v dalších odvětvích - vlastní výrobce vzduchotechniky ZVVZ Group a producenta aerosolových ventilů Koh-i-noor Mladá Vožice. Investuje také do realit, postavil kancelářskou budovu Crystal na pražských Vinohradech či koupil diplomatickou čtvrť v pražské Troji.

Vladimír Komár (44 let) - 37,5% podíl

V minulosti ovládal spolu s Jiřím Šmejcem významný podíl v TV Nova. Šmejc tehdy od ředitele Vladimíra Železného přeběhl se svým podílem do investiční skupiny PPF Petra Kellnera, Novu postupně ovládli a následně prodali mediální skupině CME (údajně za 20 miliard korun) a pokračovali v dalším podnikání, například úvěrové firmě Home Credit. Komár si na rozdíl od Šmejce svůj podíl nepodržel, ale prodal ho PPF a na obchodu získal stovky milionů korun.

Komár pak založil investiční skupinu Alphaduct, která dodnes ovládá několik firem s ročními tržbami kolem miliardy korun. Patří do ní například značka kosmetiky Dermacol, kterou Komár vlastní od roku 2003. S britskou firmou McBride vlastní výrobní závod na kosmetiku v Brně. Komár také vlastnil podíl ve společnosti Mediaresearch, která měří televizní sledovanost. Před téměř třemi lety v ní ale prodal většinový podíl firmě Nielsen, tento týden podle serveru Mediář.cz prodal i zbývající podíl.  Komár loni za údajných 200 milionů prodal výrobce minerálek Korunní.

Vlastní firmu Axigon, která slouží jako hromadný nákupčí pohonných hmot, energií nebo kancelářských potřeb zhruba pro 10 tisíc malých firem a živnostníků.

Zpět do článku