Úředníci Evropské unie, jejichž unijní agentury nyní sídlí ve Velké Británii, by se za pár let mohli přesunout do Prahy. Česká vláda pokračuje v ladění plánu na přesun dvojice evropských úřadů z ostrovní země, která se loni v červnu rozhodla z EU vystoupit a v které tak už evropské instituce nemohou nadále sídlit.
Vládní pracovní skupina pro brexit se už dříve shodla na tom, že pro Česko připadá v úvahu přemístění dvou agentur, a to Evropské lékové agentury (EMA) a Evropského orgánu pro bankovnictví (EBA).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








