Nejvýznamnější laboratoře ve střední Evropě změnily vlastníka. Investiční fond Mid Europa po necelých pěti letech prodal společnost Alpha Medical konkurenční švýcarské firmě Unilabs. Cena transakce nebyla zveřejněna, podle fondu má jít  o největší obchod ve středoevropském zdravotnictví za posledních deset let. Podle některých médií může kupní cena dosáhnout asi 370 milionů eur (téměř 10 miliard korun).

Podle informací HN měla o laboratoře zájem také investiční skupina Hartenberg Andreje Babiše nebo investiční fondy BC Partners či CVC Capital. 

Alpha Medical je diagnostická firma, vznikla v roce 1997. Zaměřuje se na analýzu biologických vzorků a zdravotnická vyšetření a testování. Působí také v Česku. Od roku 2006 ji vlastnila investiční skupina Penta, která laboratoře v roce 2012 prodala fondu Mid Europa za asi tři miliardy korun.

Fond podle svého vyjádření do laboratoří investoval další tři miliardy. "Investovali jsme do zkvalitnění nabídky služeb s cílem zlepšit rychlost a přesnost výsledků a dále rozšiřovat síť laboratoří a odběrových míst," uvedl Pawel Padusinski, ředitel polské pobočky Mid Europa. Laboratoře Alpha Medical mají v současnosti přes 1500 zaměstnanců a ročně udělají kolem 55 milionů testů.

Novým vlastníkem slovenské společnosti je švýcarská firma Unilabs, jeden z lídrů v této oblasti na evropském trhu. Kromě klinických laboratorních testů dělá rovněž zdravotnickou diagnostiku. V roce 2015 dosáhla tržeb 673 milionů eur (více než 18 miliard korun).