Skupina Mall Group plně ovládla internetový obchod CZC.cz, který nabízí počítače a další elektroniku. Mall odkoupil 65procentní podíl v CZC.cz od jeho zakladatele Josefa Matějky. O transakci informoval zpravodajský server E15.

Zhruba třetinu v CZC držela Mall Group, kterou řídí Jakub Havrlant, již od roku 2015. Změnu potvrdil ředitel divize spotřební elektroniky a IT ve skupině Mall Group Tomáš Pilský.

"Mezi všemi značkami v rodině zastává CZC.cz roli specialisty na IT a elektroniku, na kterou se soustředíme i nadále," uvedl Pilský pro server E15. Zakladatel CZC Matějka je ale na skupině dále zainteresován prostřednictvím dluhopisů, které drží.

Mall.cz loni koupila investiční skupina Rockaway Capital. Spolu se srovnávačem cen Heureka.cz za něj dala více než 200 milionů eur (5,4 miliardy korun). Obchod financovali miliardáři Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a investiční skupina PPF. Rockaway v létě sloučila některé své internetové obchody do skupiny Mall Group, kromě Mall.cz jsou v ní specializované obchody CZC.cz, Vivantis, Proděti, BigBrands, Kolonial, Bux, Sporty a Rozbaleno.

Předloni obchodu s elektronikou CZC.cz klesl zisk na 3,6 milionu korun z předchozích 18,6 milionu. Tržby stouply o 21 procent na 2,9 miliardy korun. Největší podíl na tržbách měly mobilní telefony, notebooky, televize, tablety a grafické karty.

Nákup Mall.cz byl zatím to nejtěžší, co jsme zažili. Miliardy vás zkomfortní, říká investor Havrlant

Nákup Mall.cz byl zatím to nejtěžší, co jsme zažili. Miliardy vás zkomfortní, říká investor Havrlant