Česká sázková společnost Fortuna Entertainment posiluje svou pozici na trzích v jihovýchodní Evropě. Oznámila, že se dohodla na koupi stoprocentního podílu v sázkové kanceláři Hattrick Sports Group, která má sídlo v Irsku. Jejím dosavadním vlastníkem byla stejnojmenná společnost ze Spojených států.

Hattrick Sports Group je vlastníkem Casa Pariurilor, největší sázkové kanceláře v Rumunsku a druhé největší sázkové kanceláře v Chorvatsku, PSK a spoluvlastní sázkovou kancelář Luckia ve Španělsku. Hodnota transakce je 85 milionů eur, dalších až 50 milionů eur zaplatí Fortuna v závislosti na hospodářských výsledcích získaných aktiv.

"Na regionální úrovni budeme kombinovat přednosti obou společností, abychom vytvořili co nejatraktivnější nabídku pro zákazníky, lepší příležitosti pro naše zaměstnance a obchodní partnery, což zvýší také hodnotu pro naše akcionáře," uvedl v tiskové zprávě Per Widerström, generální ředitel společnosti Fortuna Entertainment Group.

"Před několika měsíci jsme v analýze společnosti napsali, že Fortuna využije své silné finanční pozice k dalším investicím do organického růstu nebo akvizic. Takže nás tento krok nepřekvapuje a potvrzuje naše přesvědčení, že management dobře zná strategickou situaci na trhu." okomentoval krok Fortuny Martin Vlček, analytik společnosti BH Securities.

Akcie Fortuny dnes na pražské burze mírně oslabují přibližně o procento a obchodují se okolo 95 korun.