Česká sázková společnost Fortuna Entertainment posiluje svou pozici na trzích v jihovýchodní Evropě. Oznámila, že se dohodla na koupi stoprocentního podílu v sázkové kanceláři Hattrick Sports Group, která má sídlo v Irsku. Jejím dosavadním vlastníkem byla stejnojmenná společnost ze Spojených států.

Hattrick Sports Group je vlastníkem Casa Pariurilor, největší sázkové kanceláře v Rumunsku a druhé největší sázkové kanceláře v Chorvatsku, PSK a spoluvlastní sázkovou kancelář Luckia ve Španělsku. Hodnota transakce je 85 milionů eur, dalších až 50 milionů eur zaplatí Fortuna v závislosti na hospodářských výsledcích získaných aktiv.

"Na regionální úrovni budeme kombinovat přednosti obou společností, abychom vytvořili co nejatraktivnější nabídku pro zákazníky, lepší příležitosti pro naše zaměstnance a obchodní partnery, což zvýší také hodnotu pro naše akcionáře," uvedl v tiskové zprávě Per Widerström, generální ředitel společnosti Fortuna Entertainment Group.

"Před několika měsíci jsme v analýze společnosti napsali, že Fortuna využije své silné finanční pozice k dalším investicím do organického růstu nebo akvizic. Takže nás tento krok nepřekvapuje a potvrzuje naše přesvědčení, že management dobře zná strategickou situaci na trhu." okomentoval krok Fortuny Martin Vlček, analytik společnosti BH Securities.

Akcie Fortuny dnes na pražské burze mírně oslabují přibližně o procento a obchodují se okolo 95 korun.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist