Zisk přední britské banky Barclays loni před zdaněním vzrostl na téměř trojnásobek a dosáhl 3,2 miliardy liber (102 miliard korun). Banka dál odprodává své vedlejší aktivity, včetně africké dceřiné banky, a ve čtvrtek uvedla, že divizi, do níž převedla všechna vedlejší aktiva, rozprodá do konce prvního pololetí.

V roce 2015 banka vydělala 1,1 miliardy liber. Hlavní ukazatel kapitálové přiměřenosti Barclays díky růstu zisku na konci loňského roku zvýšila na 12,4 procenta objemu aktiv, což bylo nad očekáváním analytiků v anketě agentury Reuters.

Šéf banky Jes Staley uvedl, že dosažené výsledky svědčí o pokroku plánu z loňského března. V jeho rámci Barclays odprodá vedlejší aktiva, včetně většiny svého podílu v Barclays Africa, a bude sledovat "transatlantickou strategii" se zaměřením na domácí trh a USA.

"Jsme jen několik měsíců od dokončení restrukturalizace. Ohledně vyhlídek do letošního roku a dál jsem optimističtější než kdy dříve," řekl Staley.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist