Zaměstnanci Deutsche Bank pocítí problémy největší německé banky také ve svých peněženkách. Vedení banky se totiž rozhodlo snížit objem prémií za loňský rok o téměř 80 procent. Takový krok by měl přinést výraznou finanční úsporu a částečně tak ulevit bance, která musí v poslední době řešit řadu soudních sporů.
Nejvyšší správní úředník Deutsche Bank Karl von Rohr v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung připustil, že tak výrazné snížení bonusů bylo pro zaměstnance "frustrující". Opatření se podle něj týká přibližně čtvrtiny ze současných 100 tisíc pracovníků banky. Předloni vyplatila Deutsche Bank svým zaměstnancům na prémiích 2,4 miliardy eur.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








