"Přínosy volného obchodu jsou obrovské a dlouhodobé. Na druhou stranu jsou ale hodně rozptýlené mezi široký okruh adresátů," řekl americký investor a podnikatel John Chisholm ve své přednášce na konferenci o volném obchodu. Ta se konala ve čtvrtek na Vysoké škole ekonomické v Praze. "Naopak subjekty, které těží z obchodních bariér, lze snadno identifikovat, protože o sobě dávají hodně slyšet," dodal.

Chisholm a další experti vystoupili na první ze série konferencí, které se v průběhu března až května uskuteční ve 45 evropských městech. Tématem letošních konferencí je Svět po brexitu a nástupu Donalda Trumpa. (The World After Brexit and Trump). Spoluorganizátory pražské konference byly Institut strategického investování při Fakultě financí a účetnictví VŠE, nadace CERGE-EI a Prague Society.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.