Internetový obchod Notino.cz (dříve Parfums.cz) koupil 75procentní podíl v německém prodejci kosmetiky Mussler Beauty. Rodinná firma sídlící ve Stuttgartu má roční obrat kolem 320 milionů korun. Notino.cz tak urychluje expanzi na německý trh. Firma to uvedla v tiskové zprávě, hodnotu transakce neuvedla.

"Touto akvizicí chceme výrazně urychlit náš růst na německém trhu, který je pro nás z hlediska velikosti a geografické blízkosti mimořádně zajímavý a strategicky důležitý," uvedl ředitel a zakladatel Notino.cz Michal Zámec.

Značka již v Německu provozovala on-line obchod www.notino.de. Stuttgart se tak stane druhým největším centrem v rámci podnikové sítě. Sídlo Notina je v Brně, kde má firma i středoevropské logistické centrum.

V rámci akvizice e-shop koupil 75 procent společnosti Mussler Beauty od majitele Mattiase Musslera, který si ponechá 25procentní podíl. Zůstane i nadále ředitelem německé firmy i týmu ve Stuttgartu. Zároveň se stane country managerem značky Notino pro Německo a Rakousko.

Značka Mussler Beauty byla založena v roce 1935, v současné době zaměstnává 90 lidí. Provozuje pět luxusních obchodů ve Stuttgartu a dva internetové obchody www.beautynet.de a www.dergepflegtemann.de. Obrat firmy činil v roce 2016 přibližně 12 milionů eur (320 milionů korun).

Internetový obchod Notino.cz letos očekává nárůst tržeb na 7,4 miliardy korun. Loni společnost zvýšila tržby o 31 procent na 5,9 miliardy korun. Notino, které patří mezi největší tuzemské e-shopy, plánuje expandovat na dalších pět evropských trhů. Podíl Česka na celkovém obratu firmy dosahuje zhruba 20 procent.