V roli radního Českého telekomunikačního úřadu patřil Ondřej Malý mezi největší kritiky operátorů a jejich cenové politiky. A po odchodu Tomáše Prouzy se stal novým digitálním koordinátorem. Měl by vládě i ministrům radit, jak se postavit k novým technologiím a výzvám, které přinášejí. "Stát má systémy pro svou potřebu na velmi dobré úrovni. Myslím, že se v minulosti mělo pracovat na obojím zároveň, aby z toho měl něco navenek i občan," míní Malý.

Jako digitální koordinátor nemáte téměř žádné formální pravomoci. Nemůže to být překážkou v prosazování digitální agendy?

Jmenovala mě celá vláda. Nedokážu si představit, že když má premiér za jednu z priorit digitální agendu, tak se nebude dělat nic. 

A když to nepůjde? Co když se některé ministerstvo zabetonuje na svých pozicích a prostě agendu nebude plnit?

Když máte problém s prodavačem v obchodě, zavoláte jeho nadřízenému. Když bude problém s úředníkem, zavolám ministra. Když to nepůjde ani s ministrem, zavolám premiérovi a budu se s ním bavit o řešení. Mám od premiéra jasný mandát, a kdyby existovaly nějaké problémy, mohu se s ním i operativně sejít. Digitální agenda je vládní priorita, tak se nemůže říct, že se s tím nebude dělat nic.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.