Americká internetová společnost Yahoo! se v letošním prvním čtvrtletí vrátila k zisku, vydělala 99,4 milionu dolarů (2,5 miliardy korun). Její tržby se meziročně zvýšily o 22 procent na 1,33 miliardy dolarů. Oznámila to v úterý firma. V loňském prvním čtvrtletí společnost vykázala ztrátu 99,2 milionu dolarů.

Yahoo! nyní pracuje na prodeji svých základních aktivit do rukou amerického telekomunikačního operátora Verizon Communications. Firma uvedla, že počítá s dokončením této transakce v červnu.

Verizon se v únoru dohodl na nových podmínkách převzetí základních aktivit Yahoo!. Kupní cena se proti původně sjednané částce snížila o 350 milionů dolarů na 4,48 miliardy dolarů (zhruba 112 miliard korun).

Základní aktivity Yahoo' zahrnují e-mailové služby, digitální reklamu a mediální aktivity. Zbývající část Yahoo! by se po dokončení transakce měla přeměnit v holdingovou společnost Altaba, jejímiž hlavními aktivy budou patnáctiprocentní podíl v největším čínském internetovém prodejci Alibaba a podíl 35,5 procenta ve společnosti Yahoo! Japan.

Společnost Yahoo! se loni v červenci dohodla na prodeji základních aktivit firmě Verizon za 4,83 miliardy dolarů. Nad osudem transakce se však začaly vznášet otazníky po zprávách o rozsáhlých únicích údajů o klientech Yahoo!. Mezi investory panovaly obavy, že Verizon bude kvůli těmto únikům požadovat slevu minimálně miliardu dolarů nebo že dohodu zcela zruší.

Podle nových podmínek dohody se případné náklady a závazky spojené s úniky dat rozdělí mezi Yahoo! a Verizon. Společnost Yahoo! loni v září oznámila, že jí byly při útoku hackerů v roce 2014 ukradeny informace o účtech nejméně 500 milionů uživatelů, včetně jmen či e-mailových adres. V prosinci pak firma uvedla, že v roce 2013 hackeři ukradli údaje z účtů více než miliardy klientů.