Ekonomika eurozóny i celé Evropské unie vzrostla v prvním čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,5 procenta. V porovnání s prvním čtvrtletím loňského roku se hrubý domácí produkt v 19 zemích eurozóny zvýšil o 1,7 procenta, zatímco celá 28členná unie vykázala dvouprocentní vzestup. Vyplývá to z dnešní zprávy statistického úřadu Eurostat.

V posledním čtvrtletí 2016 činil hospodářský růst eurozóny 0,5 procenta a celé EU 0,6 procenta, meziročně pak 1,8 procenta, respektive 1,9 procenta.

Eurostat pro srovnání uvedl, že v letošním prvním čtvrtletí vykázaly Spojené státy zpomalení růstu HDP o 0,2 procenta z 0,5 procenta v předchozích třech měsících, v meziročních údajích pak na 1,9 ze dvou procent.

Růst HDP Česka v prvním čtvrtletí podle Eurostatu činil čtvrtletně 1,3 procenta a meziročně 2,9 procenta.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru