Sednout ráno do auta nebo do autobusu a za pár minut být ve školní lavici. Co je pro české děti samozřejmostí, je pro mnoho školáků v Africe nedosažitelným luxusem. Veřejná doprava často nefunguje a cestovné je velmi nákladné. Místní děti proto cestu do školy absolvují převážně pěšky, denně nachodí i desítky kilometrů a kvůli velkým vzdálenostem chodí do školy pozdě nebo to vzdají úplně. 

Společnost Kola pro Afriku pomáhá dětem v západoafrické Gambii darovanými koly z České republiky a obdarovala už více než 6000 gambijských školáků. Kola z Česka tak přináší dětem novou cestu do školy na udržitelném dopravním prostředku, který nepotřebuje žádné pohonné hmoty a Afričané si jej zvládnou sami opravit. Každý Čech tak může díky organizaci svůj starší bicykl věnovat na dobrou věc.

Projekt Kola pro Afriku je jedním z finalistů soutěže Ceny SDGs - ocenění pro nejlepší společensky prospěšné projekty. Ceny se budou slavnostně udělovat v sobotu 27. května v pražském Černínském paláci a vydavatelství Economia (vydává i iHNed.cz) je mediálním partnerem. Česká republika se tak stane první zemí na světě, kde se tyto ceny udělí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se