Sednout ráno do auta nebo do autobusu a za pár minut být ve školní lavici. Co je pro české děti samozřejmostí, je pro mnoho školáků v Africe nedosažitelným luxusem. Veřejná doprava často nefunguje a cestovné je velmi nákladné. Místní děti proto cestu do školy absolvují převážně pěšky, denně nachodí i desítky kilometrů a kvůli velkým vzdálenostem chodí do školy pozdě nebo to vzdají úplně. 

Společnost Kola pro Afriku pomáhá dětem v západoafrické Gambii darovanými koly z České republiky a obdarovala už více než 6000 gambijských školáků. Kola z Česka tak přináší dětem novou cestu do školy na udržitelném dopravním prostředku, který nepotřebuje žádné pohonné hmoty a Afričané si jej zvládnou sami opravit. Každý Čech tak může díky organizaci svůj starší bicykl věnovat na dobrou věc.

Projekt Kola pro Afriku je jedním z finalistů soutěže Ceny SDGs - ocenění pro nejlepší společensky prospěšné projekty. Ceny se budou slavnostně udělovat v sobotu 27. května v pražském Černínském paláci a vydavatelství Economia (vydává i iHNed.cz) je mediálním partnerem. Česká republika se tak stane první zemí na světě, kde se tyto ceny udělí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.