Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) pokutoval ratingovou agenturu Moody's za porušování pravidel o ratingu v regionu. Moody's má zaplatit 1,24 milionu eur (32,7 milionu korun), napsala tisková agentura Reuters.

Podle ESMA německá a britská divize Moody's z nedbalosti porušily nařízení o regulaci ratingových agentur v souvislosti s veřejným oznámením některých ratingů. Porušily také pravidlo o zveřejnění metodiky používané k určení těchto ratingů.

"Moody's bere na vědomí nálezy ESMA a je spokojena, že je tato záležitost uzavřena. Žádný z nálezů nesouvisel s kvalitou našich hodnocení ani s nadnárodní metodikou jako takovou. Regulátor ESMA také uznal, že společnost Moody's v roce 2013 podnikla kroky, aby zajistila, že podobné porušení v budoucnu již nenastane,” uvedla ratingová agentura v prohlášení pro HN.

Selhání se týká celkem 19 ratingů vydaných v období od června 2011 do prosince 2013 pro devět mezinárodních subjektů, včetně Evropské investiční banky, Evropského investičního fondu, evropských záchranných fondů ESM a EFSF a Evropské unie.

Moody's v Německu a v Británii se mohou proti pokutě odvolat.