Češi, kteří se rozhodnou přestěhovat na druhý konec republiky, často řeší společný problém: jak svůj mnohdy rozměrný majetek přemístit na velkou vzdálenost a přitom za stěhování nepřeplatit. Podnikatel Miroslav Michalko se takto stěhoval z Aše do Brna a nevěděl, jak převést gauč. "Žádná služba, která by mi nabídla převezení takové zásilky, tehdy nefungovala. Tak mě napadlo, že s ní začnu sám," popisuje Michalko vznik své firmy Zaslat.cz, již před třemi lety založil.

Internetová služba funguje jako srovnávač a on-line tržiště přepravních firem, jako jsou DPD, PPL nebo Česká pošta. Zákazník na něm vyplní, kam chce svůj balík poslat, následně se mu zobrazí nabídky jednotlivých přepravců a on pak může objednávku na webu dokončit.

Podle šéfa a spolumajitele Michalka bylo prvotním úmyslem firmy nabídnout přepravní služby běžným lidem. "Chtěli jsme oslovit menší živnostníky nebo maminky, které pořád něco vyměňují a prodávají přes internetové bazary. Sám ale také vlastním e-shop, takže jsme začali nabízet přepravní služby i začínajícím internetovým obchodům," uvádí podnikatel, jehož hlavní byznys spočívá v prodeji zabezpečení pro mobilní telefony.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se